Як ділиться спадщина між спадкоємцями першої черги?
В житті, рано чи пізно, в будь-якій сім’ї настає момент безповоротної втрати коханої людини, найчастіше це відбувається з людьми, у яких є сім’я, що складається з декількох членів сім’ї. І виникає питання що робити з майном померлого? Природно його хтось повинен успадкувати з членів сім’ї, якщо звичайно немає заповіту, який передбачає конкретних спадкоємців на конкретне майно. Спадкування за заповітом — це тема окремої нашої публікації, тому в даній статті ми не будемо на цьому зупинятися. Як ділиться спадщина між спадкоємцями першої черги?
Хто є спадкоємцями першої черги?
Що б розібратися хто і що успадковує, насамперед, треба розібратися з поняттям «черги спадкування». Напевно ви хоча б раз чули такі словосполучення: спадкоємці першої черги, спадкоємці другої черги, спадкоємці третьої черги, спадкоємці четвертої черги, спадкоємці п’ятої черги. Що б відповісти на питання: Як ділиться спадщина між спадкоємцями першої черги? Давайте з’ясуємо хто це такі. Згідно ст. 1261 Цивільного Кодексу України спадкоємцями першої черги є: другий з подружжя померлого, діти, батьки.
Як ділиться спадщина між спадкоємцями першої черги?
При відсутності заповіту, спадок оформляється згідно із законом, і відповідно до ст. 1278 Цивільного кодексу України частини кожного із спадкоємців у майні померлого є рівними, це означає, що майно спадкодавця ділиться серед спадкоємців першої черги в рівних частинах. Кожному із спадкоємців на кожен вид майна видається окреме Свідоцтво про право на спадщину.
Моделюємо ситуацію: після смерті спадкодавця, якому належала земельна ділянка з будинком, автомобіль і пай, залишаються три спадкоємця. Всі три об’єкти спадкування діляться між ними в рівних частинах, тобто кожному з них буде належати по 1/3 частині кожного виду майна.
Але погодьтеся, якось не логічно, якщо наприклад Вам належить 1/3 частина автомобіля. Здавалося-б одночасно Ви є одним із власників автомобіля, а з іншого Вам, швидше за все, доведеться узгоджувати можливість використання автомобіля з іншими власниками і швидше за все це викличе дискомфорт використання автомобіля для всіх трьох власників.
Уникнути цієї ситуації до прийняття спадщини кожного з спадкоємців неможливо. Законодавець не передбачив можливості розподілу майна між спадкоємцями до того моменту поки вони не успадкують кожен свою частину майна. Як же ділиться спадщина між спадкоємцями першої черги? Вихід з даної ситуації це — Договір про поділ спадкового майна.
Як відмовитися від спадщини спадкоємцями першої черги?
Коли хтось із спадкоємців не претендує на спадщину він може відмовитися від прийняття спадщини, можна відмовитися безадресно або на користь іншого спадкоємця, подати нотаріусу заяву про відмову від спадщини необхідно в термін до шести місяців з дня смерті.
Сподіваємося, що відповідь на питання: Як ділиться спадщина між спадкоємцями першої черги? Ви отримали.
На жаль, описати в невеликій статті всі можливі проблеми, варіанти і життєві ситуації неможливо, тому ми проводимо абсолютно безкоштовні консультації нотаріуса в офісі, на яких ви можете отримати кваліфіковані відповіді на всі Ваші питання, а записатися ви можете за телефонами:
На головну Конкакти Безкоштовна консультація Нотаріус в суботу