Які документи потрібні для продажу квартири в 2018 році?

 Які документи потрібні для продажу квартири в 2018 році?

      Які документи потрібні для продажу квартири в 2018 році?Які документи потрібні для продажу квартири в 2018 році? Отже, Ви продаєте або купуєте квартиру і Вас цікавить питання: Які документи потрібні для продажу квартири в 2018 році? Звичайно ж це не рядовий продаж майна і він вимагає певної процедури, дотримання якої дасть Вам впевненість в тому, що перехід права власності нерухомого майна від одного власника до іншого пройшов правильно.

         За це, в принципі відповідає нотаріус, бо він посвідчує такі договори, а відповідно до ст.657 ЦКУ такі договора підлягають нотаріальному посвідченню, Вам тільки необхідно надати йому повний пакет документів для складання договору купівлі-продажу квартири.

     Повернемося до питання, які документи потрібні для продажу квартири?

    Повного, вичерпного і універсального переліку документів для продажу квартири немає, кожен випадок індивідуальний і залежить від того коли і яким чином Ви здобували квартиру. Для того що б зрозуміти, які документи потрібні для продажу квартири, в будь-якому випадку, вам необхідно записатися на консультацію до нотаріуса і надати йому для ознайомлення наявні у Вас документи. У цій статті ми спробуємо привести приклад основних документів необхідних для продажу квартири.

     Перший і найголовніший документ необхідний для продажу квартири — це правовстановлюючий документ, тобто документ, який підтверджує, що саме Ви є власником квартири. Чому саме в такому формулюванні? Тому, що підтвердити, що майно Ваше на сьогоднішній день можуть різні документи.

Які документи підтверджують право власності на квартиру? Такими документами можуть бути:

  • Свідоцтво про право власності на квартиру;
  • Свідоцтво про право на спадщину;
  • Договір дарування квартири;
  • Договір купівлі-продажу квартири;
  • Договір довічного утримання;
  • Вирок суду;
  • та інші

       Крім того, з внесенням змін до низки законів та нормативно-правових актів з 2016 року, при первинному оформленні права власності, Свідоцтво про право власності на квартиру не видається і на підтвердження реєстрації права власності в реєстрі речових прав на нерухоме майно видається «Витяг про реєстрацію права власності».

        Технічний паспорт на квартиру в якому вказані технічні характеристики об’єкта нерухомості;
Якщо в документах присутні розбіжність площ, необхідна інвентаризаційна довідка або довідка про технічні показники квартири. Її основне завдання документально підтвердити і пояснити причину невідповідності площ;
    Експертна оцінка — документ який визначає вартість квартири, необхідна для визначення бази оподаткування;

       У разі, якщо правовстановлюючий документ видавався до літа 2010 року і реєстрація права власності проводилася в БТІ по книгам, ваше право власності не внесено до електронного реєстру — необхідна довідка БТІ про підтвердження реєстрації права власності на квартиру;

       Довідка про зареєстрованих осіб в квартирі — крім основної інформації про кількість «прописаних» повідомляє, чи зареєстровані малолітні або неповнолітні діти в даній квартирі, якщо так, то необхідний наступний документ;

    Згода органу опіки та піклування — необхідно в тому випадку, якщо право власності або право користування квартирою має малолітній або неповнолітній дитина.     Заява про згоду другого з подружжя на продаж квартири — необхідно якщо квартира придбана в шлюбі за спільні гроші подружжя і належить подружжю на праві спільної власності;

      Заява про згоду другого з подружжя на купівлю квартири — необхідно якщо квартира купується на ім’я одного з подружжя;

        Паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб (останнє при необхідності);

     Всі перераховані вище документи подаються нотаріусу для посвідчення договору купівлі-продажу в оригіналі !!!

    Звертаємо Вашу увагу, що зазначений перелік документів не є вичерпним і в кожному конкретному випадку можуть знадобитися додаткові документи, для отримання повного переліку документів необхідних для продажу Вашої квартири, Вам необхідно визначиться з вибором нотаріуса і записатися на консультацію.

    Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною і Ви отримали відповідь на питання: Які документи потрібні для продажу квартири в 2018 році?

        При виникненні додаткових питань радимо Вам записатися на безкоштовну консультацію нотаріуса в офісі за телефонами:

+38 (099) 755-9449

+38 (097) 977 9449

+38 (093) 377 9449

+38 (044) 360 6695

 На головну              Конкакти                 Безкоштовна консультація                      Нотаріус в суботу

Які документи потрібні для продажу квартири в 2018 році?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *